• Wpisów:235
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis:6 lata temu, 19:25
  • Licznik odwiedzin:31 207 / 3627 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk będzie ściągał od milionów Polaków należności z tytułu niezapłaconego abonamentu radiowo-telewizyjnego po zapowiedzianej przez siebie jego likwidacji. Do tego dojdą 12-proc. odsetki karne oraz koszty egzekucji. Najbardziej znana polska antysemitka, platformiana posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska (Agora SA), znana z jazdy samochodem „po lekach”, stwierdziła, że „nie rozumie, czemu zaległości nie miałyby być spłacone”.
 

 
Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk w czasie głosowań w Sejmie, zamiast robić żarliwie obiecywany w kampanii wyborczej „cud gospodarczy” i „Irlandię”, gra z kolegami z rządu i z partii na boisku w piłkę nożną.
 

 
Zachodni inwestorzy mają już dość „cudu gospodarczego” premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska i w panice uciekają z Drugiej Irlandii. W ubiegłym roku z rynku skarbowych obligacji wycofali 20 mld zł, czyli więcej niż planowany przez platformianych „fachowców” na 2009 r. deficyt budżetowy.
 

 
„Liberalny” premier Drugiej Irlandii Donald Tusk cierpi na niedobór platformianych „fachowców” – a Pitera, Palikot, Niesiołowski i Chlebowski już zajęci – i w związku z tym sięga po sprawdzone komunistyczne kadry. Na liście warszawskiej PO w wyborach do socjalistycznego europarlamentu Tusk wystawia na pierwszym miejscu koleżankę znanego z pijackich ekscesów „Prezia” Danutę Hübner z dobrym, komunistycznym rodowodem i rodziną „z tradycjami”, do tej pory będącej w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, dawnej znanym jako PZPR. Podobnymi „zaletami” może pochwalić się też platformiany kandydat na sekretarza generalnego socjalistycznej Rady Europy Włodzimierz Cimoszewicz, przyjaciel naczelnego ketmanówki.
 

 
Rząd „fachowców” premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska konsekwentnie zwiększa obciążenia podatkowe. Od marca wzrosła akcyza na papierosy i alkohol.
 

 
A jednak będą cuda! Obiecywane przez Donalda Tuska – aktualnie premiera Drugiej Irlandii – w kampanii wyborczej cuda będą na lekcjach przyrody w liceum! Drugoirlandzka minister edukacji narodowej Katarzyna Hall zdecydowała, że licealna młodzież będzie uczyła się o astrologii, różdżczkarstwie, żyłach wodnych, lewitacji oraz bioenergoterapii. Przy okazji warto dodać, że drugoirlandzka minister pracy Jolanta Fedak wpisała na listę zawodów m.in. astrologa, radiestetę i bioenergoterapeutę.
 

 
Platformiany „rząd” premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska wymyślił, że będzie pobierał podatek od „zysków”(!?) z tytułu kupna/sprzedaży walut przez osoby fizyczne. Ten Tuskowy „zysk” miałby być, według „kompetentnych fachowców” z PO, wykazywany w PIT.
 

 
W styczniu 2009 r. w Drugiej Irlandii Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej liczba bezrobotnych w urzędach pracy (tzw. bezrobocie rejestrowane) zwiększyła się o 160 tys. ludzi.
 

 
Podczas rządów platformianego premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska i jego „kompetentnych fachowców” giełdowy wskaźnik WIG20 osiągnął najniższy od pięciu lat poziom (w 2008 r. stracił 48 proc.). Tymczasem Tusk w 2006 r. mówił, że „giełda zawsze najlepiej odzwierciedla skuteczność władzy”.
 

 
Znana ze swojej „fachowości” drugoirlandzka minister edukacji narodowej Katarzyna Hall 23 grudnia 2008 r. podpisała rozporządzenie do ustawy, której jeszcze nie ma. A konkretnie do nowelizacji ustawy oświatowej, dotyczącej posyłania sześciolatków do szkół, nad którą prace trwają i nie wiadomo, kiedy się zakończą. I nie wiadomo, czy np. nie zawetuje jej prezydent albo czy np. odrzuci ją po ewentualnej czyjejś skardze Trybunał Konstytucyjny.
 

 
Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk doszedł do wniosku, że w Polsce jest za mało różnego rodzaju służb i policji, w związku z czym PO planuje powołanie policji rodzinnej. Policja ta będzie, na podstawie decyzji jakiegoś urzędnika, odbierać dzieci rodzicom.
  • awatar Gość: ot nasz lyberał Donald znakomity
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Prokuratura postawiła przyjacielowi premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu osiem zarzutów. Zarzuty, w ramach „walki” o „transparentność” władzy, zostały utajnione. Jedyny, o którym wiadomo, to nagrane (na wzór Adam Michnika) przez biznesmena Sławomira Julkego żądanie łapówki. Za ujawnienie tego nagrania „dbająca” o „wysokie” standardy Platforma wyrzuciła Julkego z partii.

Karnowskiemu laptopowo-ćwiąkalskie prokuratury i sądy nic nie zrobią (Andrzej Czuma to statysta aktualnie wytypowany przez PR-owców premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska do pełnienia funkcji ministra sprawiedliwości), ponieważ był on lokalnym skarbnikiem Platformy, więc premier Drugiej Irlandii musi go szczególnie osłaniać, by przy okazji śledztwa nie wypłynęły inne „ciekawe” informacje. Niemniej dyspozycyjne wobec Platformy prokuratury i sądy muszą markować jakieś ruchy dla gawiedzi.

List w obronie Karnowskiego podpisali m.in.: Lech Wałęsa, poseł PO Jarosław Gowin oraz abp Tadeusz Gocłowski, którego nazwisko często przewija się przy okazji omawiania afery Stella Maris.
 

 
„Liberalny” platformiany rząd Drugiej Irlandii zamierza obowiązkowo oznakować odblaskami pieszych, poruszający się po drogach w terenie niezabudowanym. Wszystko to w celu – jakżeby inaczej! – „poprawy bezpieczeństwa”.
 

 
Po uwolnieniu cen przez drugoirlandzki Urząd Regulacji Energetyki – w ramach żarliwie zapowiadanych przez wyborami „ułatwień” i „zmniejszania” obciążeń dla przedsiębiorców przez premiera Drugiej Irlandii i jego „rząd” – w tym roku firmy zapłacą za prąd nawet o 90 proc. więcej niż w ubiegłym.
 

 
Fundacja kierowana przez żonę lekarza Bogdana Klicha (a wcześniej przez niego samego) – który przez premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska został zatrudniony w rządzie na stanowisku ministra obrony narodowej – otrzymuje, zapewne „zupełnym przypadkiem”, dotacje od spółek Skarbu Państwa oraz koncernów zbrojeniowych. By żyło się lepiej!
 

 
Dwunastego stycznia wicepremierowi w rządzie Drugiej Irlandii Grzegorzowi „Czesiowi” Schetynie podczas jazdy pękła opona w samochodzie. Nie potrafił jej sam wymienić, więc – w ramach walki o „tanie państwo” i „ograniczanie przywilejów władzy” – wezwał strażaków.
 

 
Drugoirlandzki minister obrony narodowej lekarz Bogdan Klich obsadził stanowiska w kluczowych agencjach i instytucjach wojskowych swoimi kolesiami i krakowskimi działaczami Platformy Obywatelskiej. „By żyło się lepiej”. A założony przez dr. Klicha Instytut Studiów Strategicznych i kierowany przez jego żonę, zupełnym „przypadkiem” – wybrany bez przetargu – będzie organizować w Krakowie II Forum Euroatlantyckie NATO. By żyło się jeszcze lepiej!
 

 
Pseudoliberalny platformiany rząd, od ponad roku sprawujący władzę w Drugiej Irlandii, doszedł do wniosku, że w Polsce jest za mało urzędów oraz stołków dla kolesi i zamierza utworzyć instytucję rzecznika praw pacjenta – zapewne z wielki biurem, dyrektorami i drogimi luksusowymi samochodami. By żyło się lepiej.
 

 
Drugoirlandzki minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna odebrał policji 540 mln zł, wskutek tego 100 tys. policjantów nie dostanie pełnych wynagrodzeń za styczeń. Wszystkie komendy wojewódzkie muszą o 40 proc. ograniczyć wydatki. Niektóre zalecają wykręcanie żarówek i zrezygnowanie z czajników. Przed wyborami premier Drugiej Irlandii Donald Tusk żarliwie zapewniał miliony Polaków, że „dobrze zarabiający policjanci będą dbać o ich bezpieczeństwo”.
 

 
Drugoirlandzki platformiany prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski – który na cały świat zasłynął tym, że na logo swojego miasta wybrał znak gejowskiej organizacji, przypominający zwieracz odbytu – zażądał, by wszystkie jego wypowiedzi, również te wygłaszane publicznie, były autoryzowane przez media.
Dziwnym zbiegiem okoliczności logo oraz „strategię” promocyjną dla rządzonego przez PO Białegostoku opracowywała – bez przetargu – krakowska(!) agencja Eskadra, która obsługiwała Platformę Obywatelską w ogólnopolskiej kampanii wyborczej.
 

 
W szumie wszechobecnej histerycznej owsiakowizny „wolnym” mediom „umknęła” informacja, że rząd Drugiej Irlandii zmniejszył o 50 proc. nakłady finansowe na leczenie nowotworów u dzieci.
 

 
Platformiany szef Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki pracuje w randze pełniącego obowiązki (dwukrotnie nie zdał egzaminu do wymaganego na tym stanowisku państwowego zasobu kadrowego), więc wszystkie jego kluczowe decyzje mogą zostać podważone na drodze sądowej, np. przez firmy, które przegrały przetarg na budowę danego odcinka drogi. Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk, który przed wyborami żarliwie zapewniał, że jak wygra, to skończy się kolesiostwo i niekompetencja, nie reaguje. Podobnie jak Julia Pitera (ta od dorsza za osiem złotych z groszami).
 

 
Pseudoliberalny rząd premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska w ramach szumnie zapowiadanych przed wyborami „ułatwień” dla przedsiębiorców od 18 stycznia nakazuje zatrudnienie w każdej firmie strażaka – osobę odpowiedzialną za ochronę przeciwpożarową, ewakuację i udzielanie pierwszej pomocy.
Parę miesięcy temu rząd, od dawna wielce hołubiący „tanie państwo”, wprowadził możliwość powoływania tzw. „doradców” w samorządach, co oznacza, że każdy wójt, burmistrz itp. może zatrudniać biernych ale wiernych nierobów, którzy będą brać pieniądze za nic i za nic nie będą ponosić odpowiedzialności.
 

 

17.12.2008 r.
Od stycznia w Drugiej Irlandii o 40 zł wzrastają obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne dla osób prowadzących działalność gospodarczą.
Od nowego roku każdy, kto nie wymienił starego dowodu na nowy, stanie przed tuskowo-laptopowo-ćwiąkalskim sądem grodzkim.

7.12.2008 r.
Niemal 200 milionów zł wydały drugoirlandzkie ministerstwa w ramach „taniego” państwa na nagrody dla swoich pracowników podczas pierwszego roku sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL. (Dla porównania, budżet Kancelarii Prezydenta to 160 mln złotych).
W Drugiej Irlandii od 2009 r., w ramach tworzenia „ułatwień” dla przedsiębiorców i „zmniejszania” obciążeń, osoby prowadzące działalność gospodarczą i jednocześnie zajmujące się chałupnictwem zapłacą średnio o 5 tys. zł więcej do ZUS.

18.11.2008 r.
Doradca premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska esbecki kapuś TW Znak Michał Boni obraził się na dziennikarkę radia RMF FM, bo zadała mu nieuzgodnione wcześniej pytanie (nt. złożonej przez PO przed wyborami obietnicy wprowadzenia podatku liniowego).

14.11.2008 r.
Pseudoliberalny drugoirlandzki rząd premiera Donalda Tuska planuje wprowadzenie prawa jazdy na quady. Aby je zdobyć, trzeba będzie odbyć szkolenie i zdać egzamin w wordzie. Inaczej rzecz ujmując PO wprowadza podatek od jazdy na quadzie.

13.11.2008 r.
Po roku „wprowadzania” w Drugiej Irlandii „ułatwień” dla przedsiębiorców Polska spadła o 17 miejsc (z 125. na 142.) w rankingu Payng Taxes, oceniającym przyjazność systemu podatkowego. (Ranking organizuje Bank Światowy wraz z PricewaterhouseCoopers). Jeśli chodzi o Europę, gorzej jest tylko w Rumunii.
Drugorilandzki platformiany „spec” od finansów – który swoje „talenty” objawił jako burmistrz Żarowa, wpędzając miasto w długi – Zbigniew Chlebowski nazwał bal wydany przez prezydenta z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na który przybyli prezydenci i premierzy z państw ościennych, m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, „wiejską potańcówką”.
Nadzorowana przez premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego kontroluje listy wszystkich obywateli, wysyłane za pomocą Poczty Polskiej.

7.11.2008 r.
Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk wprowadził radykalne podwyżki. Mandatów drogowych. Podwyżki sięgają niekiedy 100 i więcej procent.
Drugoirlandzki minister z rządu miłości Zbigniew „Laptop” Ćwiąkalski powiedział, że w sprawie laptopa Ziobry „dał się podpuścić dziennikarzom”. Nie ujawnił, w jakich jeszcze sprawach dał się podpuścić i czy dalej będzie się dawał, więc można domniemywać, że tak właśnie będzie.
Parę dni temu drugoirlandzka platformiana prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dała Agorze z budżetu miasta Agora 182,5 tys. zł pod pretekstem „organizacji Święta Warszawskiego Metra” na stacji Warszawa-Młociny. Przetargu nie było. Parę tygodni wcześniej Gronkiewicz-Waltz przekazała prawie 500 tys. zł na budowę stadionu Legii, będącego własnością ITI, właściciela telewizji TVN i TVN 24. Platforma Obywatelska odwdzięcza się w ten sposób Michnikowi i Walterom za bezwzględne poparcie, jakie ma w ich mediach zarówno teraz jak i za te udzielane przed wyborami. Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk, minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski oraz minister ds. przeciwdziałania korupcji Julia Pitera nie reagują.

24.10.2008 r.
W Drugiej Irlandii władza knebluje niezależnych historyków i radykalnie ogranicza wolność słowa. Platformiany prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, na polecenie władz centralnych PO odwołał spotkanie ze Sławomirem Cenckiewiczem, promującym swoją książkę pt. „Sprawa Lecha Wałęsy”. Dyspozycyjność Zembaczyńskiego nie dziwi, gdyż ten działacz PO za komuny pełnił stanowisko wicewojewody.
Wczoraj WIG20 spadł o 4 proc.

23.10.2008 r.
Platforma Obywatelska wycofuje się z pomysłu jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach samorządowych (w wyborach do Sejmu już dawno się wycofywała) oraz z wprowadzania zakazu finansowania partii politycznych z budżetu. PO twierdzi, że na przeszkodzie stoi jej koalicjant.
Jeśli forsowana przez rząd Drugiej Irlandii reforma służby zdrowia wejdzie w życie, pielęgniarki stracą gwarancje podwyżek wynagrodzeń wywalczone w protestach tzw. białego miasteczka za rządów PiS-u.

22.10.2008 r.
Peowski starosta z Raciborza Adam Hajduk zakazał uczniom spotkać się z działaczką Wolnych Związków Zawodowych i damą Orderu Orła Anną Walentynowicz, która przybyła na zaproszenie Piotra Klimy, miejscowego radnego, społecznika i prezesa lokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Starosta z Platformy Obywatelskiej tłumaczył, że nie zgadza się na spotkanie polityczne. Wcześniej w I LO w Raciborzu za zgodą peowskiego starosty występował Jerzy Buzek, eurodeputowany PO.
Rząd Drugiej Irlandii wycofuje się z ogłoszonego rok temu planu budowy 3000 km dróg. Teraz jest mowa o 2000.
W Drugiej Irlandii nastąpił kolejny krach – WIG20 spadł o ponad 7,5 proc. , do poziomu poniżej 1 700 pkt.

19.10.2008 r.
W piątek (17 października) giełda znowu pikowała w dół. WIG spadł o 4,7 proc. i po raz pierwszy od lipca 2005 r. znalazł się poniżej poziomu 30 tys. pkt. Lewicowi dziennikarze nie reagują, choć za czasów rządów PiS wraz ze swoim „ekspertami”, z trwogą w oczach analizowali każde wahnięcie indeksów. Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk też nie reaguje, choć przed wyborami żarliwie zapewniał, że „przyspieszy i wykorzysta wzrost gospodarczy”.
Od listopada o 11,1 proc. wzrasta cena gazu. Drugoirlandzki premier Tusk, dla którego gospodarka „to przede wszystkim portfele zwykłych ludzi”, nie reaguje.

15.10.2008 r.
W ciągu roku indeks WIG spadł o połowę. Przed wyborami obecny premier Irlandii Donald Tusk opowiadał: „Polskę też stać na swój cud gospodarczy. Musimy tylko wygrać te wybory”.

14.10.2008 r.
Dzięki rządowi premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska od nowego roku wzrosną o ok. 20 proc. opłaty za wywożenie śmieci.
Psuedoliberalny drugoirlandzki rząd wprowadza „dopłaty” (podatki) do gier hazardowych – 25 proc. w grach liczbowych od ceny losu lub innego dowodu udziału w grze oraz 10 proc. w loteriach pieniężnych, telebingo, bingo pieniężnym, w grach cylindrycznych, grach w karty i w kości oraz w grach na automatach i w wideoloteriach. Od stycznia wzrasta z 2 do 5 proc. stawka podatku od sportowego współzawodnictwa zwierząt (z wyłączeniem koni). Czego to „liberałowie” gospodarczy nie wymyślą!

13.10.2008 r.
Platforma, jak powszechnie wiadomo, wycofała się z likwidacji tzw. podatku Belki. Ale to mało! Ci samozwańczy „liberałowie” wprowadzają teraz nowy podatek – od polis na życie i dożycie (dzięki którym miliony Polaków oszczędzając unikali płacenia podatku od odsetek).

11.10.2008 r.
Premier Drugiej Irlandii przed wyborami obiecywał, że szybko wybuduje autostrady, ale ani myśli to robić. Zamiast tego stawia radary (ma być ich ponad 1200) oraz podwyższa mandaty. Np. za zaparkowanie na kopercie dla inwalidów osoba „nieuprawniona” zapłaci teraz 500 zł (słownie pięćset złotych) kary.

10.10.2008 r.
Piotr Adamowicz, prezydent Gdańska i przewodniczący gdańskiej PO, urządza sobie fetę na 10-lecie. W ramach walki o „tanie państwo” jej koszty w wysokości 30 tys. zł miała pokryć miejska spółka Saur Neptun Gdańsk (planująca w niedługim czasie podwyżki cen wody). Ale tego nie zrobi, ponieważ sprawę nagłośnili „nieobiektywni” dziennikarze i peowski prezydent postanowił się z tego pomysłu wycofać.
W Drugiej Irlandii, która „zasługuje na cud gospodarczy”, na GPW spadki nienotowane od 10 lat. Dziś WIG20 spadł o 8,10 proc. Wartość giełdy spadła o 44 mld zł.

9.10.2008 r.
Lubuski marszałek województwa z Platformy Obywatelskiej Krzysztof Szymański bez przetargu podpisał trzyletni kontrakt na obsługę prawną z Kancelarią Radców Prawnych Skorecka – Szajek – Urbaniak, o wartości 600 tys. zł. Andrzej Urbaniak to znany działacz lubuskiej PO.

7.10.2008 r.
W rankingu europejskich miast (przygotowanym przez firmę doradczą Cushman & Wakefield), w których warto rozpocząć działalność gospodarczą, Warszawa spadła o sześć pozycji.
„Polska zasługuje na cud gospodarczy”, „wystarczy tylko, że wygramy te wybory” opowiadał przed wyborami premier Drugiej Irlandii Donald Tusk. Wczoraj WIG20 stracił 5,69 proc. Lewicowi dziennikarze, którzy za rządów PiS-u po każdej dmuchanej „aferze” (mniej więcej co drugi dzień) z niepokojem pytali „analityków” o „reakcje” „rynków finansowych” udają, że nic się nie stało.

4.10.2008 r.
„Liberalny” rząd Drugiej Irlandii, wbrew szumnym i buńczucznym zapowiedziom, nie zniesie obowiązku meldunkowego. Jedynie, dla zmylenia przeciwnika (tj. naiwnego elektoratu), zmieni jego nazwę na „zgłoszenie miejsca zamieszkania”.

3.10.2008 r.
Ojciec narodu, Słońce Peru, „liberał” i szef Drugiej Irlandii w jednym Donald Tusk będzie od września 2009 r. rozdawał dzieciom „darmowe” komputery. Koszt pilotażowej operacji: 25 mln zł.

1.10.2008 r.
Rząd drugoirlandzkiego premiera Donalda Tuska „obniża podatki” aż furczy! Od 2009 r. o 18 proc. wzrośnie akcyza na papierosy, o 51 proc. na tytoń do ręcznego sporządzania papierosów oraz o 172 proc.(!) na tytoń do palenia.
„Liberalny” rząd Platformy Obywatelskiej ojcom nie płacącym alimentów będzie odbierał… prawo jazdy.

30.09.2008 r.
Giełda w Drugiej Irlandii ostro pikuje w dół. Wczoraj WIG20 spadł o 5,03 proc.
W 2009 r. w opanowanym przez drugoirlandzkich platformersów ZUS-ie wydatki na działalność wzrosną o prawie 630 mln zł – to zapewne w ramach walki o „tanie państwo”.

29.09.2008 r.
Ministerstwo Obrony Narodowej, któremu w drugoirlandzkim rządzie „kompetentnych fachowców” szefuje widać strasznie obrażalski i zakompleksiony psychiatra Bogdan Klich, nie zaprosiło na ćwiczenia wojskowe Anakonda 2008 zwierzchnika sił zbrojnych prezydenta Lecha Kaczyńskiego. (Manewry odbyły się w dniach 19-26 września).

27.09.2008 r.
Syn Zbigniewa Ćwiąkalskiego, który w Drugiej Irlandii pełni rolę ministra sprawiedliwości i zajmuje się laptopami, jako jeden z nielicznych zdał trudny egzamin na aplikację radcowską. Syn laptopowo-drugoirlandzkiego minister indagowany przez dziennikarzy stwierdził, że to „zbieżność nazwisk”

25.09.2008 r.
Prezesem uzdrowiska w Lądku Długopole został Zbigniew Piotrowicz, były szef PO w powiecie kłodzkim i platformiany radny Sejmiku Dolnośląskiego. W konkursie starował trzy raz w ciągu miesiąca. W pierwszych dwóch konkursach nie spełnił kryteriów. Po interwencji marszałka sejmiku Marka Łapińskiego z Platformy Obywatelskiej w trzecim konkursie okazał się najlepszym kandydatem i został prezesem.
Frontmenka i minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie rejestrować wszystkie ciąże. O rejestracji stosunków na razie nie wspominała.
Platformiany wiceminister skarbu w drugoirlandzkim rządzie człowieka z zasadami Donalda Tuska Michał Chyczewski na szefa Rady Nadzorczej Totalizatora Sportowego wyznaczył swojego kolegę Andrzeja Rzońcę. W konkursie na członka rady wygrał z kolei kolega Rzońcy Piotr Gosek. Drugoirlandzki pełnomocnik ds. walki z korupcją Julia Pitera nie reaguje.
Od 2009 r. o 20 do 40 proc. zdrożeje węgiel, co przełoży się dla milionów Polaków na podwyżkę opłat za energię elektryczną.
Znany z uprawiania „polityki miłości” premier Drugiej Irlandii Donald Tusk pół roku blokował prezydencką nominację na wiceprezesa NBP Witolda Kozińskiego.
Ćwiąkalsko-laptowo-drugorilandzka prokuratura „bada” sprawę zdjęcia wykonanego przez nastolatkę w piecu krematoryjnym w byłym obozie zagłady w Majdanku. Tanie państwo premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska. By żyło się lepiej.

23.09.2008 r.
Platformiani „liberałowie”, rządzący Drugą Irlandią, planują wprowadzić obowiązek homologacji dla quadów, motocykli żużlowych i gokartów. Oczywiście homologacja będzie płatna (nowy podatek). Nie wiadomo, czy homologacji podlegać będą bolidy F1, ale Kubica raczej w Drugiej Irlandii nie powinien spać spokojnie.

22.09.2008 r.
Znany z nieróbstwa i nakładania nowych podatków i podnoszenia dotychczasowych pseudoliberalny drugoirlandzki rząd „fachowców”, dowodzony przez „człowieka z zasadami” Donalda Tuska, planuje wprowadzenie kary za nieoddanie zużytego telewizora, lodówki itp. w wysokości od 2 do 100 tys. zł (słownie: sto tysięcy złotych).

19.09.2008 r.
Za rządów szefa Drugiej Irlandii Donalda Tuska – tego od zapowiadanego „cudu gospodarczego” – spada produkcja przemysłowa. W sierpniu zmniejszyła się o 3,7 proc.
Od stycznia 2009 r. o 25 proc. zdrożeje energia elektryczna.

17.09.2008 r.
Pseudoliberalny drugoirlandzki platformiany rząd człowieka z zasadami Donalda Tuska, w ramach ochoczo zapowiadanych przed wyborami „ułatwień”, „obniżek” podatków i innych cudów irlandzkich, planuje wprowadzenie nowego ekopodatku od baterii. Importer ma płacić 3 gr od sztuki.

15.09.2008 r.
Pseudoliberalny platformiany drugoirlandzki rząd planuje podwyższenie opłaty za wydanie paszportu dla dziecka poniżej 13. roku życia. Opłata wzrośnie o 100 proc. (do 60 zł).

6.09.2008 r.
Platformiani „liberałowie” z rządu Drugiej Irlandii, którzy przed wyborami opowiadali bajki, że jak tylko dorwą się do upragnionego żłobu, to natychmiast pozmniejszają podatki i dadzą radykalne podwyżki, planują od 2009 r. podnieść o 58 proc.(!) akcyzę na autogaz.

4.09.2008 r.
Przetarg na promocję mistrzostw Europy w siatkówce 2014 r. we Wrocławiu wygrali koledzy platformianego wicepremiera Drugiej Irlandii Grzegorza Schetyny.

12.08.2008 r.
Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk, znany milionom Polaków z frazesów o tanim państwie, w ciągu dziewięciu miesięcy urzędowania wydał 338 tys. zł – dwa razy więcej niż wydał premier Jarosław Kaczyński przez dwa lata.
Po wakacjach miliony Polaków czekają podwyżki. O 10-12 proc. zdrożeją pieczywo, mięso, a także przetwory z ziemniaków. Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk nic sobie z tego nie robi, choć jeszcze niedawno ubolewał nad drogimi jabłkami i cebulą.

7.08.2008 r.
„Obniżania” podatków ciąg dalszy. Minister finansów w rządzie pseudoliberalnej Platformy Obywatelskiej zamierza objąć akcyzą kosmetyki z zawartością alkoholu powyżej 1,2 proc.

29.07.2008 r.
Pseudoliberalny „rząd” Platformy Obywatelskiej, zgodnie z przedwyborczymi obietnicami, ciągle tylko „obniża” podatki i wprowadza coraz to nowe „ułatwienia” dla przedsiębiorców. W związku z tym teraz „dzięki” rządowi Drugiej Irlandii kierowcy autobusów będą musieli posiadać „świadectwo kwalifikacji zawodowej”. Aby je zdobyć, będą musieli odbyć 280 godzin szkoleń. Cena takiej „imprezy” szacowana jest na ok. 10 tys. zł.

20.07.2008 r.
Tanie państwo według premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska: w porównaniu z zeszłym rokiem zatrudnienie w rządzie wzrosło o 600 osób! Najbardziej rozrosło się MSWiA, Ministerstwo Finansów oraz resort gospodarki. W tych trzech resortach w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy zatrudniono w sumie 413 osób.

18.07.2008 r.
Ministerstwo Edukacji w pseudoliberalnym „rządzie” Drugiej Irlandii powoła zespół „ekspertów”, którzy będzie „dbał o realizowanie” reformy edukacji (czyt. stworzy parę wysokopłatnych stołków dla kolesi z PO).

17.07.2008 r.
Platformiany rząd Drugiej Irlandii winą za wszelkie wielkie podwyżki, które miały miejsce podczas „rządów” tych „doskonale przygotowanych” „kompetentnych” „fachowców” z PO, obarczył prezesa NBP Sławomira Skrzypka.

12.07.2008 r.
Platformiany prezydent Sopotu i przyjaciel premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska Jacek Karnowski od jednego z biznesmenów, w zamian za zgodę na przebudowę lokalu mieszkalnego, zażądał dwóch mieszkań – dla siebie i dla kolegi.

2.07.2008 r.
Ministerstwo Zdrowia(!?) „liberalnego” rządu Drugiej Irlandii pracuje nad wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerów.

24.06.2008 r.
Konkurs na kandydatów do rady nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych wygrał Mariusz Suchecki, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kalinowskiego. W spółce Elewarr (jest właścicielem ZZZ, a na jej czele stoi Andrzej Śmietanko, były poseł PSL, który stanowisko objął bez konkursu po ostatnich wyborach) zatrudnienie znaleźli Dariusz Żelichowski, syn Stanisława, przewodniczącego Klubu PSL, oraz Andrzej Kłopotek, brat Eugeniusza, posła PSL.

7.06.2008 r.
Platformiany minister finansów w rządzie Drugiej Irlandii Jacek Rostowski wydał 20 grudnia 2007 r. rozporządzenie, dzięki któremu europosłowie nie muszą płacić podatków od diety i ryczałtów za dojazdy (jest to 287 euro dziennie). Świetnie to koresponduje z przedwyborczymi zaklęciami PO w rodzaju „Czas skończyć z przywilejami władzy”.

2.06.2008 r.
Dyrektorem NFZ w Poznaniu została Zbigniewa Nowodworska, niedoszła posłanka z listy rządzącej Platformy Obywatelskiej. Została szefem oddziału nawet mimo tego, że nie spełniła wymagań komisji konkursowej co do wykształcenia (z zawodu jest psychologiem).
Andrzej Madera, były współpracownik WSI, został prezesem kontrolowanej przez Skarb Państwa (i przede wszystkim przez Platformę Obywatelską) spółki Naftor.

27.05.2008 r.
Platforma Obywatelska zrezygnowała ze swego sztandarowego hasła – likwidacji tzw. podatku Belki. W zamian za to wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch zapowiedziała, że być może w 2010 r. obniży jego wysokość z 19 do 18 proc.
Rejonowe zarządy gospodarki wodnej zaczęły pobierać podatek denny. Argumentują, że jednostki pływające zajmują kawałek dna, choć unoszą się na wodzie. Urzędnicy z kontrolowanego przez PO Ministerstwa Środowiska gwarantują, że przepis ten ma bardzo dokładne umocowanie prawne.
Platformiany minister finansów w „liberalnym” rządzie Drugiej Irlandii zapowiedział podwyższenie od 2010 r. składki zdrowotnej (de facto podatku) o 1 pkt proc.

23.05.2008 r.
Grupa gdańskich samorządowców – głównie z Platformy Obywatelskiej – poleciała rządowym samolotem do Iraku z prezentami dla dzieci. Wartość darów wyniosła ok. 30 tys. zł. Godzina lotu rządowym samolotem kosztuje ok. 35 tys. zł. Lot w jedną stronę trwał ok. czterech godzin.

20.05.2008 r.
Minister edukacji w rządzie Drugiej Irlandii Katarzyna Hall za błędy w zadaniach maturalnych odpowiedzialnością obarczyła Romana Giertycha, ministra edukacji w rządzie PiS-u. Według niej „zarządzanie ministerstwem przez Giertycha zachwiało procedurami pracy CKE”. (Poprzednim ministrem edukacji, i ostatnim w rządzie PiS-u, był prof. Ryszard Legutko).
Znany z zamiłowania do mocnych trunków minister sportu w drugoirlandzkim rządzie miłości Mirosław Drzewiecki dziennikarzy piszących o postępach w przygotowaniach do Euro 2012 nazwał „pismakami”.

18.05.2008 r.
Premier Drugiej Irlandii Donald Tusk poleciał z żoną na sześć dni do Ameryki Południowej na „podróż swojego życia”. Podatnicy za tę podróż zapłacili 1,5 mln zł.
Przez cztery pierwsze miesiące 2008 r. w wypadkach na polskich drogach zginęło, według statystyk Komendy Głównej Policji, 1976 osób. Jest to o osiem śmiertelnych ofiar więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

16.05.2008 r.
Kancelaria pierwszego premiera Drugiej Irlandii Donalda Tuska, w ramach walki z bizantyjskim rozpasaniem, zakupiła 59 (słownie: pięćdziesiąt dziewięć) nowych zestawów hi-fi do odtwarzania muzyki. Wartość zakupu to ok. 30 tys. zł.

15.05.2008 r.
Nowy prezes PZU Andrzej Klesyk (powołany na to stanowisko przez ministra Aleksandra Grada z Platformy Obywatelskiej). Remontuje swój gabinet. Koszt – 350 tys. zł. Nieoficjalnie pracownicy PZU przyznają, że koszt może sięgnąć jednego mln zł (same nowe meble kosztują 400 tys. zł).

14.05.2008 r.
Funkcjonariusze kontrolowanej przez Platformę Obywatelską ABW weszli o szóstej rano do domów członków komisji weryfikacyjnej zajmującej się likwidacją WSI – Leszka Pietrzaka z Warszawy i Piotra Bączka z Góry Kalwarii. Funkcjonariusze przeszukali nawet tornister i piórnik 12-letniej córki Pietrzaka. Dokonali też przeszukania obecnych na miejscu dziennikarzy TVP – ze zdejmowaniem spodni i obmacywaniem tzw. miejsc intymnych włącznie.

12.05.2008 r.
Pseudoliberalny rząd Platformy Obywatleskiej podwyższa podatki i wprowadza nowe. Od 2009 r. ma wzrosnąć z 2 do 5 proc. opodatkowanie zakładów wzajemnych na sportowe współzawodnictwo zwierząt oraz ma zostać wprowadzona 10-proc. stawka podatku od wygranych w audiotele.
PO dokonała skoku na intratne posady w kuratoriach oświaty. Wymieniani są po kolei wszyscy kuratorzy.

7.05.2008 r.
Rząd PO płaci prywatnej stacji TVN za emisję spotów rządowych.

18.04.2008 r.
W biurze sędziego z Garwolina opanowana przez Platformę Obywatelską Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadziła rewizję. Po niej sędzia powiesił się. Media praktycznie na to nie zareagowały.
W krakowskim areszcie zagłodził się Rumun w proteście przeciw, według niego, niesłusznemu zatrzymaniu.
Policja zatrzymała prezesa Cracovii Janusza Filipiaka (jednocześnie prezesa notowanego na giełdzie ComArchu) o godz. 13 na lotnisku. Skuto go kajdankami, przewieziono do aresztu i o trzeciej rano przesłuchano.
PO zrezygnowała z jednomandatowych okręgów wyborczych.

18.04.2008 r.
O 30 proc. drożeją bilety PKP Intercity.

17.04.2008 r.
Od maja o 3 proc. wrastają ceny energii. Poprzednia 14-proc. podwyżka była w lutym.
Ministerstwo Finansów planuje 60-proc. podwyżkę akcyzy na autogaz.

16.04.2008 r.
Rząd Platformy Obywatelskiej przekazał jednej z firm (Google Inc.) 3,16 mln zł „na stworzenie nowych miejsc pracy” w Krakowie i Warszawie.

11.04.2008 r.
Od 25 kwietnia o 15 proc. wzrastają ceny gazu.

22.03.2008 r.
Wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch w 2005 r. kupiła (wraz z Dariuszem Rosatim i Piotrem Nurowskim) od SGGW 90 ha ziemi w podwarszawskim Konstancinie wartej ok. 500 mln zł za 7 mln plus VAT.

21.03.2008 r.
Minister skarbu Aleksander Grad powołał do rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń SA byłego dyrektora szpitala. Wybierał spośród 90 kandydatów.
  • awatar Hugs/d.Wieprzny: Będzie druga Irlandia , ale z czasów wielkiego głodu i masowej emigracji Irlandczyków do USA
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›